ALİKEV gençlere umut olmaya devam ediyor 2
17 / 100

ALİKEV’in gençlerin eğitimine katkı sağlamak üzere hayata geçirdiği ), Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu, bu yıl 200 öğrencinin eğitimine ışık olmayı hedefliyor.

ALİKEV’in gençlerin eğitimine katkı sağlamak üzere hayata geçirdiği ), Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu, bu yıl 200 öğrencinin eğitimine ışık olmayı hedefliyor. Lise ve üniversite öğrencilerinin başvurabildiği burs fonuna başvurular yarın sona erecek.

ALİKEV gençlere umut olmaya devam ediyor 3Toplumsal barış ve eşitliğin var olduğu, insan-doğa ilişkileri de dâhil olmak üzere her türlü eşitsiz ilişkiden arınmış bir dünyayı, gençliğin katılımıyla kurarak Ali İsmail’in düşlerindeki özgür dünyayı hayata geçirmek misyonuyla kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu’yla 200 öğrenciye burs desteği sağlamayı hedefliyor.
Lise ve üniversite öğrencilerinin başvurabildiği burs fonuna başvurular 13 Kasım Çarşamba günü gece 24:00’e kadar devam edecek. Burs fonundan yararlanmak isteyen öğrenciler  alikev.org/burs-basvurusu/ adresinden başvurularını yapabiliyor.

17 Kasım’a kadar kampanyaya destek olunabiliyor


Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu ile daha fazla öğrencinin eğitim hayatına ışık olabilmek için Emel Anne’nin kampanyasına destek olmak isteyenler 17 Kasım 2019 gece 24:00’e kadar bağışta bulunmaya devam edebilecek.
Destek olmak isteyenler için Emel Anne’nin kampanya linki:
alikev.org/emelanne

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında


Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı.
bilgi@alikev.orgwww.alikev.org

K7 Medya.com

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid