Antalya dijital Dünya'ya aktarıldı! 7

Vali Münir Kaloğlu, Antalya’nın yeni dijital markası “Antalya.com.tr” Projesi tanıtım toplantısına katıldı.

Teknoloji

Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır Valiliği görevine atanan Münir Karaloğlu, Antalya’da programlarına hız kesmeden devam ediyor. Turizm sektör temsilcileriyle Aylık Olağan Değerlendirme Toplantısına başkanlık eden Vali Karaloğlu, programının devamında Antalya turizmi için önemli bir eksiklik olan dijital dünya platformu Antalya.com.tr projesinin tanıtım toplantısına katıldı.

Antalya dijital Dünya'ya aktarıldı! 8

Antalya İçin Bugün Milat

Toplantıda yaptığı konuşmada dijital dünyanın önemine vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Antalya için bugünü milat kabul edebilirsiniz. Yıllardır konuştuğumuz, eksikliğinin hissedildiği, önemli bir boşluğu Antalya’nın vitrinine monte ediyoruz. Yapılan projenin, vali veda törenine dönmesini istemem. Nihayetinde bizim görevlerimiz başlar biter. Antalya’da hizmet her alanda kesintisiz olarak devam edecek. Biz 4 sene bu şehrin güzel insanlarına, bu güzel kente katkı koymaya çalıştık. Koyabildiysek ne mutlu? Bu hizmet kervanı devam edecek. Bizim görev süremiz sınırlı ama dostluğumuz da bâki” ifadelerini kullandı.

Antalya dijital Dünya'ya aktarıldı! 9

Dijital Platforma İhtiyaç Vardı

Antalya’da tur operatörleri üzerinden turizm yapıldığına dikkat çeken Vali Karaloğlu, “Diğer turizm ülkeleri gibi turizmi bireyselleştirmedik. Toptan yapıyoruz. Tur operatörleri üzerinden sistem işliyor. Bunu dijital dünyanın gereklerine uygun altyapılar oluşturmadan da geliştirme şansımız yok. Misafirimizin tek bir noktaya gelip hem uçağını, hem otelini, hem yer hizmetini, hem restoranını, hem de şehirdeki aktiviteleri aynı adreste bulup onları temin edebileceği platforma ihtiyacımız vardı. Bu fikir oradan ortaya çıktı. Bu platforma ihtiyacımız vardı. Antalya’nın turizmle ilgili masası var, bu geldiğimiz nokta o masanın başarısıdır” şeklinde konuştu.

Antalya dijital Dünya'ya aktarıldı! 10

Web Sitesi Ticarileşmeli

İnternet sitesinin faaliyete geçmesi noktasında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Karaloğlu, Bu yapıyı sadece başlangıç kabul etmek lazım. Bu bir yaşayan organizma olmalı. Her gün yenilenen yapıya kavuşturmamız lazım. Dijital dünya hızlı ilerliyor. Bu yapıyı sürdürebilir kılmazsak ortaya koyulan emeğe yazık olur.

Bunu sürdürülebilir kılmamız lazım. Kim yapacak bunu? Bu salon yapacak. Bu arkadaşların elini güçlendirmemiz lazım. Antalya.com.tr’ nin ticarileşmesi gerekir. Kuruluş aşamasında belediye finanse eder ama bir müddet sonra ticarileşmeli” dedi.

Mottomuz “SunAndMore”

Antalya tanıtımını güçlendirmek için mottolarının SunAndMore olduğunu aktaran Vali Karaloğlu “Bu süreçte insanlar güneşi özledi, temiz havayı özledi, maviyi görmeyi, yeşili solumayı özledi. Bizde Sun and More diyerek güneş ve daha fazlası Antalya’da diyoruz. Aradığınız her şeyi Antalya’da bulabilirsiniz diyoruz. Antalya’nın güneşin şehri olduğunu hatırlatıyoruz. Doğal güzellikleriyle, tarihi zenginliklerin göz kamaştırdığı Antalya’da her türlü aktiviteye katılabilirsiniz diyoruz. Antalya Turizmde dünyanın en önemli destinasyonlarından birisidir. Biz de Sun and More mottomuzla misafirlerimize bu mesajı veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Turizminin Antalya’dan Öğrenecekleri Var

Antalya’da güzel günleri olduğunu ifade eden Münir Karaloğlu, ” Hayatımın, yöneticiliğimin en güzel günlerini Antalya’da yaşadım diyebilirim. 4 yıl hep beraber olduk. Çok sıkıntılı günlerimiz oldu, krizler yaşadık ama bir şeyi başardık. Bu şehirde problemleri ve krizleri hep beraber çözmeyi öğrendik. Gelecek krizleri de bu şehir kolay çözer. Son yaşadığımız kriz bizimle ilgili değildi. Allah’ın izniyle bu krizden de çok kolay çıkarız. Hem şehir olarak, hem ülke olarak kolay çıkarız. Şehrimize de, ülkemize de, sektörümüzün dinamizmine de güvenelim. Güzel günler bizi bekliyor. Haklarınızı helal edin. Şimdi de kadim şehir Diyarbakır’a gidiyorum. Diyarbakır turizminin Antalya’dan öğrenecekleri var. Antalya’nın desteğine ihtiyacı var. Antalya Valisi ve geleceğin Diyarbakır Valisi olarak sizden destek talep ediyorum. Tecrübenizi inşallah Diyarbakır’ımıza Güneydoğu’muza aktarabiliriz” dedi.

Antalya’nın ve 19 ilçesinin tüm tarih, kültür ve doğal zenginliğini bir arada barındıran yeni web sitesi, ‘Antalya.com.tr’, İngilizce, Almanya, Rusça ve Türkçe olmak üzere 4 dilde hizmet verecek. Antalya’nın dijital dünyadaki gücünü artırmayı amaçlayan tanıtım projesi toplantısına Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve turizm sektör temsilcileri katıldı.

K7 Medya

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid