Covid-19'da 2. dalga an meselesi! 3

Antalya’da toplu taşıma araçları İl umumi hıfzıssıhha kurulu kararlarını alt üst ediyor.

Haber

Özel Haber

k7medya.com

Antalya’da toplu taşıma araçları İl umumi hıfzıssıhha kurulu kararlarını alt üst ediyor.

Covid-19’dan kaçabilene aşk olsun!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve özel halk otobüslerini kullanmak isteyen vatandaşlar şehir içi yolculuk yapabilmek için büyük çileler yaşıyor.

Covid-19 virüs salgını dolayısıyla pandemi süreci yaşanmasından dolayı şehir içi otobüs seferlerinin kısıtlanması, azalması meydana geldi.

Covid-19 salgın kısıtlamaları sürecinden sonra, Türkiye’de normalleşme adımlarına girdi ancak Antalya’da halk otobüsleri normalleşme sürecine daha giremedi.

Halk otobüsü sefer saatlerinin düzeltilmemesi, saatte bir hatta üç saate bir araçların geçmesi vatandaşların otobüslere akın etmesine sebep oluyor.

Halk otobüslerinde sosyal mesafe kuralları alt üst edilirken alınan İl umumi hıfzıssıhha kurulu kararları’da resmen ihlal ediliyor.

Vatandaşlar, sefer sayılarının az olmasından dolayı istemeseler bile mecbur tıklım tıklım dolu halk otobüsleri ile yolculuk yapmak zorunda kaldıklarını dile getiriyor.

Covid-19'da 2. dalga an meselesi! 4

İnsanlar baş başa yolculuk yapıyor

Bu olayı fırsat bilen birçok halk otobüsü şoförü ise insan sağlığını hiçe sayarak olması gereken yolcu sayısından fazla yolcu alıyor.

Dörtlü koltuklarda çapraz oturma düzeni ihlal ediliyor ve vatandaş yolculuk esnasında yan yana oturuyor, ayakta yolcu sayısı fazla olması nedeniyle Covid-19 virüsünden kaçmak imkansız hale geliyor.

Resmen sağlık terörü

Sağlık Bakanılığı başka olmak üzere tüm Kamu kuruluşları özellikle temizlik, maske kullanımından önce en önemlisi sosyal mesafenin korunması yönünde açıklama geçerek öneminden bahsederken özel halk otobüsleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı halk otobüslerinin resmen insan sağlığı ile kasıtlı bir şekilde oynaması ayrı bir terör değil de nedir?

Başkan Muhittin Böcek sorulardan kaçıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı kurum Ulaştırma Daire Başkanlığı konu hakkında açıklama geçmezken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise sorularımızdan kaçıyor, açıklama yapmıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve özel halk otobüs seferlerinin normalleşme süreci ne zaman başlayacak belli değil.

Olumsuz durumda mesul olacaklar mı?

İnsan sağlığını tehlikeye sokarak vatandaşın yolculuk yapmasına müsaade eden birçok halk otobüs şoförü ve yetkililer Antalya ve çevresinde Covid-19 virüsünün ikinci dalga yayılmasında büyük rol oynayacakları zaman bu durumdan mesul olacaklar mı?

Konu hakkında sadece Antalya Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Deniz FİLİZ değerlendirmede bulundu.

Deniz Filiz açıklamasında; ”Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı halk otobüsleri ve diğer tüm ulaşım araçlarının sefer saatlerinin normale dönmesi hususunda her hangi bir bilgiye sahip değilim. Covid-19 süreci doğrultusunda sefer saatlerinin de normal sürece yavaş yavaş geçeceğine inanıyorum. Bu konu hakkında ‘UKOME’ Ulaştırma Daire Başkanlığı’nın kesin çalışmalarının olduğunu biliyorum” dedi.

Antalya Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Deniz Filiz, halk otobüslerinde yolcu sayısının fazla olması ve İl umumi hıfzıssıhha kurulu kararlarını ihlal eden Antalya Büyükşehir toplu ulaşım şoförlerine uyarı geçildiği ancak özel halk otobüsleri için Antalya Valiliği yada Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün yetkili olduğunu açıkladı.

Antalya Valiliği ve Emniyet artık DUR demeli!

Özel yada Antalya Büyükşehir Belediyesi halk otobüslerinin sık sık denetim yapılmasını İçişleri Bakanlığı doğrultusunda, Antalya Valiliği, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’ne kamu adına K7 Medya.com olarak talep ediyoruz.

K7 Medya

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid