Showing: 28 RESULTS

Kepez’den 2 okula 106 ağaç

Kepez Belediyesi, ‘Yeşil Seferberliği’ kapsamında TOBB Fen Lisesi ve 75. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi bahçesine zeytin, portakal ve Antalya’ya özgü 106 ağaç dikti.

AURA Suare mimar Emre Arolat’ın katılımıyla gerçekleşti

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu “İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul” tarafından önemli mimar ve tasarımcıların mesleki birikimlerini, yaklaşımlarını ve projelerini paylaşmaları için düzenlenen AURA Suare’nin 2020 yılındaki ilk konuğu ünlü mimar Emre Arolat oldu.

Tütüncü: “Hedef olmazsa başarı da olmaz”

Gençlik Buluşmaları kapsamında lise öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Tütüncü, hayatını hedeflerle şekillendirdiğini belirterek, “Hedef olmazsa başarı da olmaz. Sizlerde kendinize bir hedef koyun. Koyduğunuz hedefe ulaşmaya çalışın.” dedi.

Manavgatlı çocukların müzik aşkı

Geçtiğimiz günlerde verdikleri “Sezen Aksu Şarkıları” konseri ile Antalya ve tüm Türkiye’de büyük bir sempati toplayan Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, yeni kayıtlarla her geçen büyüyor.

Geleceğin meslekleri: Uzay doktoru ve rehberi

Kariyer rehberlik uzmanı Tolga Bahadır Şimşek tarafından yürütülen ‘21. Yüzyılın Kazanımları ve Geleceğin Meslekleri’ adlı araştırma projesinde, bundan sonraki 20 yıldan 50 seneye kadar geçecek süreçte, şimdilerde hiç ismi duyulmamış mesleklerin öne çıkacağını ortaya koydu. Bilimsel çalışma sonucu varılan bulgulara göre, 50 yıl sonra uzay doktorluğu, hemşireliği ve turist rehberliği, hologram tasarımcılığı, soyu tükenmiş türler …