Eylül 22, 2023

| K7 Medya | Haber Merkezi |

| Son Dakika | Haber | Gazete | TV | Radyo | Sosyal Medya platformu, Dünya ve Türkiye gündemi, Antalya haberleri, yerel, en son dakika haberler.

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma filmleri belli oldu!

4 min read
Merakla beklenen Ulusal Yarışma filmleri belli oldu.

Merakla beklenen Ulusal Yarışma filmleri belli oldu.

Antalya Altın Portakal Film Festivali

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 2-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışma heyecanı başlıyor.

Merakla beklenen Ulusal Yarışma Filmleri belli oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada, “58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sinema sanatına desteği geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da devam ediyor.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na seçilen 10 film, 14 kategoride toplam 770 bin TL değerinde ödül için yarışacak.

Ulusal Kısa Metraj Film


Yarışması filmleri 30 bin TL, Ulusal Belgesel Film Yarışması filmleri ise 60 bin TL değerindeki ödüller için Altın Portakal heyecanı yaşayacak,” dedi.


Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 Film Yarışacak!


Mehmet Açar, Muammer Brav ve Sevin Okyay’dan oluşan seçici kurulun gelen 44 başvuruyu değerlendirmesi sonucu belirlenen 10 film Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na seçildi. Emre Kayiş’in “Anadolu Leoparı”, Semih Kaplanoğlu’nun
“Bağlılık Hasan”, Necip Çağhan Özdemir’in “Bembeyaz”, Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun “Birlikte Öleceğiz”, Ali Tansu Turhan’ın “Diyalog”, Selman Nacar’ın “İki Şafak Arasında”, Cemil Ağacıkoğlu’nun “Kafes”, Tayfun Pirselimoğlu’nun “Kerr”, Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı” ve Nazlı Elif Durlu’nun “Zuhal” adlı filmleri bu yıl Altın Portakal Ödülleri için yarışacak.


Türkiye’de ilk kez Antalya’da izleyici karşısına çıkacak yarışma filmlerinden “Birlikte Öleceğiz”, “Diyalog”, “Kafes” ve “Zuhal”in aynı zamanda dünya ilk gösterimleri Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapılacak.

Festivalde ilk filmlerini yapan yönetmenlerin aday olabildiği Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü için ise “Anadolu Leoparı”, “Bembeyaz”, “Diyalog”, “İki Şafak Arasında” ve “Zuhal” yarışacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Üyeleri önümüzdeki günlerde açıklanacak.


Kısa Metraj ve Belgesel Film Yarışmalarına Seçilen Filmler Açıklandı!


Ulusal Kısa Metraj ve Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda yarışacak filmlere, Doç. Dr.Ahmet Gürata, Senem Erdine ile Engin Palabıyık’tan oluşan seçici kurul karar verdi. Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’nda 151 başvuru arasından seçilen 12 film yer alacak.


Seçici kurul kararına göre bu yıl festivalde; Mazlum Demir’in “Agna”, Burcu Uğuz’un “Aile Tablosu”, Muhammed Seyyid Yıldız’ın “Ajotin”, Yasemin Demirci’nin “Gece Kuşağı”, Aziz Alaca’nın “Göl Kenarı”, Ali Tansu Turhan’ın “İkinci Gece”, Okan Avcı’nın “Kaya”, Volkan Güney Eker’in “Larva”, Musab Tekin’in “Rewşen”, Elif Refiğ’in “Siz Biraz Uzak Kaldınız”, Adar Baran Değer’in “Soğuk” ve Can Merdan Doğan’ın “Stiletto: “Pembe Bir Aile Trajedisi” adlı kısa filmleri gösterilecek.


İlk gösterimi Antalya’da yapılacak yılın en yeni belgesellerini bir araya getirecek olan Ulusal Belgesel Film Yarışması’na 49 başvuru arasından 9 film seçildi. Yarışmanın finalistleri Didem Şahin’ın “Acı ve Tatlı”, Ebru Şeremetli’nin “An Kalır”, Aslı Akdağ’ın “Bekleyiş”, Ersen Çıra’nın “EDE” Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm”, Volkan Üce’nin “Her Şey Dahil”, Ümran Safter’in “Kapıyı Açık Bırak”, Mehmet Emre Battal’ın “Muhtaç”, Tayfun Belet’in “Unkapanı: Bitmeyen Masal” ve Esra Yıldız’ın “Vatansız” adlı belgeselleri oldu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre yürütecek.

  • Antalya Altın Portakal Film Festivali 2-9 Ekim 2021

  • ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ ULUSAL YARIŞMA ADAYLARI

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI


Anadolu Leoparı / Emre Kayiş


Bağlılık Hasan / Semih Kaplanoğlu


Bembeyaz / Necip Çağhan Özdemir


Birlikte Öleceğiz / Hakkı Kurtuluş, Melik Saraçoğlu

Diyalog / Ali Tansu Turhan


İki Şafak Arasında / Selman Nacar


Kafes / Cemil Ağacıkoğlu


Kerr / Tayfun Pirselimoğlu


Okul Tıraşı / Ferit Karahan


Zuhal / Nazlı Elif Durlu

ULUSAL KISA METRAJ FİLM YARIŞMASI

Agna / Mazlum Demir


Aile Tablosu / Burcu Uğuz


Ajotin / Muhammed Seyyid Yıldız


Gece Kuşağı / Yasemin Demirci


Göl Kenarı / Aziz Alaca


İkinci Gece / Ali Tansu Turhan


Kaya / Okan Avcı


Larva / Volkan Güney Eker


Rewşen / Musab Tekin


Siz Biraz Uzak Kaldınız / Elif Refiğ


Soğuk / Adar Baran Değer

Stiletto: “Pembe Bir Aile Trajedisi“ / Can Merdan Doğan


ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI


Acı ve Tatlı / Didem Şahin


An Kalır / Ebru Şeremetli


Bekleyiş / Aslı Akdağ

“EDE” Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm / Ersen Çıra

Her Şey Dahil / Volkan Üce


Kapıyı Açık Bırak / Ümran Safter


Muhtaç / Mehmet Emre Battal


Unkapanı: Bitmeyen Masal / Tayfun Belet

Vatansız / Esra Yıldız

K7 Medya

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Eylül Global Group | Newsphere by AF themes.