Başkan Sözen'den 8 Mart mesajı 3
14 / 100

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle basın bildirisi geçti.

Haber

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle basın bildirisi geçti. İşte o metin…

Kadınlarımız hayatımızın en özel varlıklarıdır. Kimi annemiz, kimi hayatımızın en büyük aşkı, kimi arkadaşımız, kimi ise göz bebeği kızımız. Bu dünyadaki hiçbir canlı bir kadın kadar güçlü değildir. Ailenin huzuru, gelecek nesillerin emniyet içinde yaşaması, toplumun refah ve mutluluğu, kadınların üstlendiği yükün hafiflemesine, paylaşılmasına ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın kadın haklarına saygı duyulmasına bağlıdır. Kadınların, toplum yaşamında daha aktif yer alması, o ülkenin gelişmişliğinin göstergesidir. Ulu Önder Atatürk, kadının siyasi yaşama dahil olmasına büyük önem vererek bu hakları, Avrupa’nın bazı ülkelerinden daha önce Türk Kadınına vermiştir.

Başkan Sözen'den 8 Mart mesajı 4

Bu yüksek düşünce, Türk kadınının gurur kaynağı olmuştur. Millet olarak annelerimizden başlayarak hayatımızdaki bütün kadınlara verdiğimiz değerin asla azalmaması ve yükseltilmesi gerekir. Bunu başaramamış ve kadınlarına gerçek değeri verememiş toplumlarda hem sosyal, hem ahlaki açıdan çöküşler başlar. Bu düşünceden yola çıkarak biz de göreve gelirken, kadınlarımızın daha fazla kent yönetiminde ve toplum hayatında söz sahibi olması gerektiğinin bilinciyle hareket ettik. Manavgat’ın geleceğine yön verecek projelerimizin oluşturulmasında her zaman kadınlarımızdan destek aldık ve almaya da devam edeceğiz.

Küresel bir kriz haline gelen pandemi sürecinde de kadınlarımız hayatımızın her alanında büyük özveri ve emek göstermiştir. Özellikle kadın sağlık çalışanlarımıza toplum sağlığını korumak için var gücüyle çalıştıkları için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Kadınların elinin değdiği her yerin, yapılan her işin daha güzel olacağı inancımızla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu ülkenin Mehmetçiklerini dünyaya getiren binlerce onurlu şehit anası başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar günlerini kutluyor, toplumun dinamizmi olan kadınlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid