Eylül 22, 2023

| K7 Medya | Haber Merkezi |

| Son Dakika | Haber | Gazete | TV | Radyo | Sosyal Medya platformu, Dünya ve Türkiye gündemi, Antalya haberleri, yerel, en son dakika haberler.

Elif ile çok özel röportaj K7 Medya’da!

6 min read
Sokak Kedisi ve Kaybedenler gibi bir çok şarkı ile başarıya ulaşan ünlü şarkıcı Elif ile çok özel röportaj K7Medya.Com'da!

Sokak Kedisi ve Kaybedenler gibi bir çok şarkı ile başarıya ulaşan ünlü şarkıcı Elif ile çok özel röportaj K7Medya.Com’da!

Röportaj

Haber Merkezi

Sizi biraz tanıyalım bize biraz kendinizden bahseder misiniz Müzik dünyasına nasıl girdiniz Çevrenizden size tepkiler nasıl oldu?

Elbette. Bu mesleğin eğitimini almadan önce zaten bu işi yapmaya başlamıştım…

Çünkü müzik benim için en büyük terapi, yangın, aşktı…

Dünyanın en güzel işi bence ve bu düşüncelerim eğitimini de alıp daha profesyonel bir şekilde icra etmeme sebep oldu. Çok sevgili Levent Conker’ in de katkılarıyla, adım adım, acele etmeden, doğru kişilerle çalışarak bir maxi single yapmaya karar verdik. Çok içime sinen güzel tesadüflerle de ilk çıkışımı Sezen Aksu’ nun 2009 yılında çıkarmış olduğu ” Yürüyorum Düş Bahçeleri’ nde” adlı albümünün “Kaybedenler” şarkısıyla yaptım. Sevgili Kenan Doğulu’ nun da desteğiyle yeni aranjesi Hakan Yesilkaya’ ya ait şarkı bu hali ile daha harika bir eser oldu.’’ Kaybedenler ‘’ deki o piyanonun o yumuşaklığı ve diğer enstrümanlarla da birleşince aldığım lezzetle sade bir video kliple tüm platformlarda yerini almaya devam ediyor. Yönetmenliğini Ferit Çetinkaya’ nın yaptığı klibimde arka plandaki tüm destekçilerime sonsuz teşekkür ediyorum…

Çevremden müthiş olumlu tepkiler alıyorum. Sevgili Mine Ayman’ ın piar katkılarıyla da zaman içerisinde hakkettiği yeri bulacağına inanıyorum.

Son çalışmanızdan bize bahseder misiniz?

Son çalışmam “Sokak Kedisi” nin sözü ve müziği caanım Can Mutlu’ ya ait.

Müthiş bir sanatçı Can Mutlu. Dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Sokak Kedisi, aranjesi yine kıymetlim Hakan Yesilkaya’ ya ait olarak Maxi Music etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunduğumuz bir parça. Sokak kedisini de yeni kliplendirdik…

Yakında tüm kanallarda onu da dinleyicilerin beğenisine sunmak için sabırsızlanıyorum. Şarkı klipsiz haliyle bile çok iyi tıklanıyor…

Kliple ilgili ortak fikir alışverişleriyle, özellikle Mine Ayman’ ın şarkıya çok yakışan fikirleri var. Sürpriz. Bu şarkının aynı zamanda bir sosyal sorumluluğa da işaret etmesini temenni ediyorum…

Hayvanları sevelim, koruyalım. Dünyadaki tüm canlıları. Sevelim ve hayat yeşersin, çocuklarımızın bakışlarında umudu görelim…

Dünyayı yaşanabilir kılalım. Şiddetsiz, adil, sevgi dolu bir dünya olsun hep içimizde ve içimizdekini şarkılarla, resimlerle, aşk ile ifade edelim. Dünya zor bir yer.

Leyla Gencer yıllar sonra aynaya baktığında kendini tanıyabilmelisin diyor Siz aynaya baktığınızda ne hissediyorsunuz?

Aynamdaki kadını çok seviyorum. O müthiş güçlü, aynı zamanda naif, sanat ve aşk yüklü bir kadın. Ve yıllar sonra aynaya baktığımda da içimdeki bu küçük kızı mutlu edebildiğimi, besleyebildiğimi görüyorum.

Ülkemizi dünyada çok iyi temsil eden en iyi sopranolarımızdan Leyla Gencer’ in bu güzel sözlerini umarım kendimce yorumlayabilmişimdir.

Son dönemde evde kal konserleri çok trend siz ne düşünüyorsunuz bu konserler hakkında siz de yapmayı planlıyor musunuz?

Hepimizin evde kalması gereken çok zor bir süreçten geçiyoruz, her ne kadar zor olsa da. Bu süreçte müzik gibi bizi hayata bağlayacak şeylere çok ihtiyacımız var. Müzik bizlere motivasyon oluyor…

Tamamen negatifleşirsek, bizi ayakta tutan bir şey kalmaz…

Motivasyonumuzu kaybetmememiz gerek. Bu anlamda bu konserleri çok yararlı buluyorum. Yavaş yavaş bir yoğunluğa girdik ve sırasıyla yapıyor ve dahasını da yapmayı düşünüyorum tabiki. Bu süreç uzayacak çünkü.

Son dönemde çok sık sorduğum bir soru pop müzik nereye gidiyor?

Pop müziği arz ve talep doğrultusunda ilerliyor şu anda ama talebi yaratmanın da gerekli ve imkansız olmadığını düşünmek istiyorum…

Biraz sanat kısmının eksik olduğunu düşünüyorum. Birçok şey çok aynı geliyor.

Korona Virüs ülkemizde salgın hastalık olarak yaygınlaşmaya başladı ne gibi önlemleriniz var?

Şöyle örnek vereyim: Kış ayında çıkaracağım şarkıyı, bu salgın başladığı andan itibaren evimde oturarak geçirdim ve ancak yazın çıkarabildim. Fedakarlık yapmamız gerekir.

Korona Virüs karantina döneminde en çok neleri yapmayı özlediniz?

En çok sevdiklerimle kavuşabilmeyi ve işlerimin peşinden koşabilmeyi özledim.

Adını bile bilmediğimiz isimlerin YouTube da izlenme oranları milyonları buluyor ve bir süre sonra ortadan kayboluyor bu isimler sizce bunun sebebi nedir?

Gerçek tıklanma mı emin değilim ama bu konuda radyolara da büyük görev düştüğünü söyleyebilirim…

Çünkü sanatçı sanatını icra ederken, aynı zamanda para kazanmalı ancak sadece mesele talep doğrultusunda müzik yapmak olduğunda, şarkıların ebedi değerleri olmuyor. Sabun köpüğü iki ayda tükenen şarkılar oluyorlar.

Örneğin Sezen Aksu’ nun ve Onno Tunç’ un şarkılarına bakın, her zamanın şarkıları, adeta ölümsüz şarkılar. O yüzden radyocuların eskiden olduğu gibi albüm dinlemeleri ve albüm içinden kendi beğenilerine göre şarkılar da çalmaları gerektiğini düşünüyorum.

Dinleyicileri ile konserlerinde uçsuz bucaksız aralarına barikat koyduran sanatçılar hakkında ne söylemek istersiniz?

Şu dönem için çok mantıklı ve hayran kitlemiz içerisinde her türlü insan olduğu için çok da abest bulmuyorum. Dokunmadan da sevebilirsiniz!

Son dönemde popüler olan sosyal medya konserleri hakkında neler söylemek istersiniz?

Sosyal medya konserlerini salgında bir motivasyon kaynağı olarak görüyorum.

Sanatçılardan idolünüz var mı?

Türkiye’ de bu işi layığıyla yapan sevdiğim isimler var. Benim için üretkenlik bir sanatçıda olması gereken en önemli şey. Dolayısıyla Sezen Aksu idolüm ve Fatih Erkoç.

Yeni jenerasyondan kimleri beğeniyorsunuz?

Sizin de içinde bulunduğunuz yeni jenerasyondan kimleri beğeniyorsunuz?

Jenerasyondan ziyade ben özellikle Elif Çağlar Muslu’yu çok beğenirim. Selen Beytekin, Merve Özbey, Sıla ve sayabileceğim nice isim. Hepsi kendi kulvarlarında çok iyiler. Sürekli yeni,iyi isimler çıkıyor. Önemli olan bir üst basamağa taşıyabilmek. Nasıl anılmak istediğine dikkat etmek gerek.

Müzik sizce ülkemizde neden magazinleştiriliyor?

Sanırım sosyal medyanın etkilerinden dolayı.

Müzik ödülleri ve müzik yarışmaları birer Pr çalışması mı bu konu hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Pr’ın bir nevi halkla doğru ilişkiler kurabilme yöntemi olduğunu düşünüyorum. İnsanlar sizi tanıya bildikçe doğru yere koyabilecekler çünkü.

Sosyal aktiviteleriniz neler?

Ata binerim, çünkü atlara karşı müthiş bir aşk hissediyorum, fırsat buldukça tenis oynarım, yüzerim, okurum, yazarım. Doğa ve içindeki herşey benim için çok kıymetli. Enerjimi doğanın mucizevi büyüsüyle koruyorum.

Sosyal medyayla aranız nasıl?

Sosyal medya kanallarımı maxi single’ ımla beraber yeniden inşa etmeye başladım. Her şeyi en doğal yollarla yapmaya çalışıyorum.

Bir albüm bir single’in bedeli ne kadar yaptığınız emeklere değiyor mu?

Yola doğru kişilerle çıktığınızda evet kesinlikle değiyor. Bu işin sizin için ne anlama geldiğini bilen, hisseden ve ortak olan değerli insanlarla çalışınca…

Hayallerimi destekleyen ve katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

Son olarak sevdiklerinize neler söylemek istersiniz?

Dünyanın en güzel şeyi bence müzik ve bunu en iyi şekilde icra etmeye çalışıyoruz. Bunun keyfini çıkarın ve dinlemede kalın lütfen…

Bu hoş röportaj için çok teşekkür ediyorum.

K7 Medya

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Eylül Global Group | Newsphere by AF themes.