Haydi Türkiye kalpler Arel için atacak! 5
16 / 100

Gazeteci Fikret Eray KÜMBETLİOĞLU’nun özel yazısı ”Haydi Türkiye kalpler Arel için atacak!” yayında…

Analiz

Özel Haber

Sağlık Bakanlığının verilerine göre Türkiye‘de toplam SMATİP1 hastası sayısı bin 620. Hastaların büyük kısmını bebek ve çocuklar oluşturuyor. Türkiye‘de bireysel bağış kampanyası başlatmış 1000’den fazla hasta var, fakat toplam hasta sayısı sosyal medyada görünenden çok daha fazla…

Antalya’da bir bebek yaşamak istiyor

Antalya‘da ikamet eden Arel daha 7 aylık ve maalesef SMATİP1 (Spinal Muskuler Atrofi) hastalığına sahip bebeklerden sadece biri.

Haydi Türkiye kalpler Arel için atacak! 6

Annesi ile tek başına hayat mücadelesi

Sonalp Arel Özbey (7 aylık), annesi ile yalnız yaşıyor ve annesi Dilek Özbey evladı için gerek kapı kapı dolaşarak insanların maddi destek olmasını bekliyor.

”Her gün kahroluyorum”

Çocuğunun hastalığını öğrendiğinden beri gözlerine uyku girmediğini belirten anne Dilek Özbey, her gün evladı için kahrolduğunu ve Arel‘in daha kötüye gideceğinden endişe duyuyor…

Dilek Özbey, “Bu ilacın yokluğu nedeniyle çocuklarımızı kaybediyoruz” dedi. Özbey, “İlaçların pahalı olduğu ve tek bir doz ilacın 1.823.000 Avro olduğu” belirtiliyor. Anne Özbey, “Bir kişi 1TL bağışlarsa Arel kurtulacak” şeklinde konuşarak hatırlatma yaptı….

1 TL bir hayat kurtarır mı? Evet!

Arel Bebek’in annesi Dilek Özbey; “Her insan 1 TL bağışta bulunursa eğer benim bebeğim yaşayacak. Bu çok zor olmamalı ve 1 TL veya 5 TL kadar basit rakamların bir araya gelmesi benim çocuğumun hayatını kaybetmemesini sağlayacak. Lütfen Arel‘ime destek olun. Evladımın yaşamasını istiyorum” dedi.

Haydi Türkiye kalpler Arel için atacak! 7

Banka Bilgileri:

Alıcı: Sonalp Arel Özbey – Ziraat Bankası

IBAN: TR27 0001 0025 7796 4175 0350 01

AÇIKLAMA: Lütfen sadece Arel’in ismini yazınız.

Sonalp Arel Özbey’e ait resmi sosyal medya hesapları

K7 Medya

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid