Eylül 30, 2023

| K7 Medya | Haber Merkezi |

| Son Dakika | Haber | Gazete | TV | Radyo | Sosyal Medya platformu, Dünya ve Türkiye gündemi, Antalya haberleri, yerel, en son dakika haberler.

Limonlu Suyun Hiç Bilmediğiniz Faydaları

4 min read
Limon suyunun hiç bilmediğiniz faydaları neler?

Limon suyunun hiç bilmediğiniz faydaları neler?

Sağlık

Limonlu suyu faydaları saymakla bitmiyor. Güne mutlaka limonlu su ile başlayıp, günü limonlu su ile bitirmek gerekiyor. Peki ya limon suyunun hiç bilmediğiniz faydaları neler? Bu içeriğimizde detaylıca limon suyunun yararlarını inceliyoruz.

Limon Suyunun Sağlık Açısından Önemli Faydaları

Limon doğal bir enerji kaynağıdır. Sabah uyandığımız ilk olarak limonlu su içmeliyiz. Limonlu suyun faydaları saymakla bitmiyor. Limonlu suyu içerken suyunuz ılık olmasına özen göstermelisiniz. Limonlu su stresli günlerde özellikle tercih edilmelidir. Limon suyu bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Limon c vitamini kaynağıdır. Bu sebeple limonlu su içilmesi soğuk algınlığı ve gribe karşı engelleyicidir.  Sindirime yardımcı olma özelliği taşımaktadır. Mide ve bağırsak sistemine yardımcı olma özelliği vardır. Limonlu su bağırsakların temizlenmesinde destek olur. Özellikle şişkinlik ve hazımsızlık sorunu yaşayanlar için faydalıdır. Limonlu su derinin yaşlanmasını önlemektedir.

limonlu suyu faydaları

Cilt üzerinde büyük etkileri görülmektedir. Yaşlanmaya sebep olan maddelerin vücuttan atılmasını sağlar ve bu şekilde yaşlanmaya karşı durur. Ciltte akne oluşumunu engeller. Limonlu su tokluk hissi vermektedir. Diyet yapanlar genellikle limonlu su tüketirler. Kalp krizini engeller. Limonlu su vücudun Ph seviyesini yükseltici bir etki gösterir. Bu insan sağlığı açısından önemli bir etkidir. İdrar yollarını temizler. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Limonlu su aynı zamanda dezenfekte özelliktedir. Nefesi temizler. Ağızda ki kötü bakterilerin ölmesini sağlar. kan basıncını düzenler, sinir hücrelerinin çalışmasını engeller. Karaciğeri temizler. Limonlu su göz sağlığını da korumaktadır. Kilo vermenize yardımcı olur. Boğaz iltihaplanmalarına iyi gelir ve iyileştirir. Limonlu su daha fazla su içmenizi sağlamaktadır.


Limon Suyu Tüketmenin Yararları

Limon suyunu direkt olarak içmek veya tükettiğiniz salatalara eklemek size ne gibi yararlar sağlayacak, ne gibi rahatsızlıkları önleyecek aşağıda sıralıyoruz. 


1. Kanı Temizler

Limon suyu tüketmek, vücuttaki toksinleri temizleyerek kanın daha temiz ve homojen yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Kanınızın toksinlerden arınması için haftada en az iki üç kez limon suyu tüketmenizi tavsiye ederiz. 

kani-temizler.jpeg

2. Limon PH Alkalin Seviyesini Düzenler

Kronik hastalıklarla savaşmak için vücuttaki alkalin dengesini korumak çok önemlidir. Limon asit içermesine rağmen, tüketildiğinde vücudun alkalize olmasına yardımcı oluyor. 

ph-alkalin-seviyesi.jpg

3. Strese Karşı Etkilidir

Limonlu suyun stresi azalttığı ve tansiyonu düşürdüğü herkesin malumudur. Ancak emin olun, tansiyonunuzu çok da fazla düşürmek istemezsiniz! Bu nedenle limonlu suyu makul miktarda tüketmekte fayda var.

strese-karsi-etkilidir-001.jpg

4. Kafein Bağımlıları İçin İdeal Bir Lezzet

Sabahları kahve içme arzusuyla uyananların sayısı hiç de az değil. Gün boyunca aşırı kafein tüketmek uykusuzluktan kalp çarpıntısına kadar çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. Sabah ilk iş ılık bir bardak limonlu su içmek ise kahve içme isteğini azaltmaya büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

kafein-bagimlilari-icin-ideal-bir-lezzet.jpg

5. Güçlü Bir Antioksidandır

Limon suyu tüketimi sayesinde bağırsaklardaki istenmeyen bakteriler yok olurken, karaciğer enzimleri de aktif hale geliyor.

guclu-bir-antioksidandir.jpg

6. Kabızlığa İyi Gelir

Düzenli bağırsak hareketleri de limonlu suyun faydaları arasındadır. Sabahları tüketilen limonlu su bağırsak hareketlerini yeniden düzenliyor.

kabizliga-iyi-gelir.jpg

7. Ağız Sağlığı İçin Çok Faydalıdır

Ağızda ve diş etlerinde meydana gelen tüm problemler limonlu suyun güçlü iyileştirici etkisinden nasibini alıyor. Limonlu su ile ağzı çalkalamak, aftların ve ağız ülserinin geçmesine fayda sağladığı gibi diş etlerindeki ağrı ve şişlikleri de en aza indiriyor.

agiz-sagligi.jpg

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

K7 Medya

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Eylül Global Group | Newsphere by AF themes.