Özel elektrik şirketi Pandemi sürecinde mağdur aileye eve haciz işlemi başlattı! 1
9 / 100

CK Enerji Akdeniz dağıtım şirketi, pandemi döneminde engelli ve mağdur aileye eve haciz işlemi başlattı.

Haber

Özel Haber

Olay Antalya’da meydana geldi. Konyaaltı İlçesinde ikamet eden ve maddi zorluklar içerisinde engelli aylığı ile geçinen bir aileye covid-19 salgın kısıtlamalarından sonra pandemi süreci içerisinde yasal olmayacak hallerde eve haciz işlemi başlatan CK Enerji Akdeniz dağıtım şirketi oldu.

Bu ne aymazlık!

İddiaya göre mağdur olan aile yeni muhitlerine taşınmak için bugüne kadar hiç sorun yaşamadıkları faturayı ödemek isteyip elektrik aboneliklerini kapatacaklardı. Daha sonra aile son gelen faturanın miktarına yüksek rakamlı olduğu için faturanın düzenlenmesi gerektiğini CK Enerji Akdeniz dağıtım şirketine bildirdi.

Yetmedi bu faturanın düzeltilmesi için CK Elektrik Akdeniz dağıtım şirketinde bildirdi ve yine Halk ve İlişkiler Müdürü olarak tanıdığı bir isme telefon ve mesaj yolu ile sorunlarını anlattı. Şirket yetkilisi o isim ve CK Elektrik Akdeniz dağıtım şirketi aileye en kısa süre içerinde faturanın düzenleneceğini ve ödenmesi gereken faturanın e-posta yada taraflarına muhakkak iletileceğini konu hakkında hemen işlem başlattıklarını iddia etti.

Bu her zaman mı yaşanıyor?

CK Elektrik Akdeniz dağıtım şirketi mağdur ailenin itiraz ettiği faturayı düzenleyecek ve ödemesi gereken miktarı aileye gönderecekti lakin aile bir şok daha yaşadı.

Aynı zamanda ailenin evinde hiç bir lüks ikinci eşya bulunmadığı halde gelen icra memurları evde zorla tek bulunan eşyaların tutanağını tutu…

Pandemi sürecinde mağdur ve engelli aileye eve haciz işlemi

CK Elektrik Akdeniz dağıtım şirketi ailenin itiraz ettiği faturayı düzenlemedi ve hemen bir kaç ay sonra fahiş faiz rakamlar ile Nisan ayında yasal yasak olmasına rağmen eve icra işlemi başlattı.

CK Enerji Akdeniz dağıtım şirketi, pandemi döneminde engelli ve mağdur aileye eve haciz işlemi başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın talimatı ile yargıda koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında icra iflas dairelerinde insan sirkülasyonunu durdurmak için yeni bir önlem alındı.

CK Akdeniz dağıtım şirketi mağdur olan engelli aileye ise Nisan ayında Antalya Abonelik Sözleşmesi İcra Dairesi tarafından eve haciz işlemi başlattı ve resmen suç işlemiş oldu. Bu suça hem Antalya Abonelik Sözleşmeleri İcra Daire Avukatları hem ise konu ile alakalı bahsi geçen yetkili CK Akdeniz Elektrik dağıtım şirket çalışanları da ortak oldu.

Mağdur olan aile, Antalya Abonelik Sözleşmesi İcra Dairesi ve CK Akdeniz dağıtım şirketi ile muhatap oldu lakin hiç bir gelişme yaşanmadı aksi halde her gün şu an dahi faiz işlemekte.

Mağdur aile Türkiye Cumhuriyeti Devletine sonuna kadar güvendiklerini ve yargıda CİMER‘e yazarak çare arayacaklarını duyurdu.

CK Akdeniz Devletin kurallarını resmen çiğnedi

Başkan Erdoğan talimatını hiçe saydılar!

Yargıda koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında icra iflas dairelerinde insan sirkülasyonunu durdurmak için yeni bir önlem alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla nafaka dışında icra dairelerindeki bütün iş, işlem ve takipler durduruldu.

Resmi gazetede yayınlanan karar ile Cumhurbaşkanı İcra İflas Kanunu’nun 330. maddesi gereğince sahip olduğu yetkiyi kullanmış oldu.

Karara göre nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç yurt genelindeki icra ve iflas takipleri durduruldu.

Bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra takip taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine karar verildi.

Bu karar sayesinde, Koronavirüs salgını nedeniyle icra dairelerindeki iş ve işlemlerini takip edemeyen vatandaşlar herhangi bir hak kaybı veya mağduriyet yaşamayacak. Kanun Mayıs sonuna kadar devam edecek.

K7 Medya

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid