Ünlü fotoğrafçı Oben Kural sınırları zorluyor 7
18 / 100

Ünlü fotoğraf sanatçısı Oben Kural fotoğrafçılıkta çığır açmaya devam ediyor.

Magazin

Özel Haber

Ünlü fotoğraf sanatçısı Oben Kural fotoğrafçılıkta çığır açmaya devam ediyor. Kural farklı sanat çalışmaları ile kendi alanında fark yaratmaya devam ediyor.

Birçok ünlü firma ve isimlerin fotoğraf çekimlerini üstlenen Oben Kural en yeni yılda da objektifine renk katmaya devam ediyor.

Oben KURAL

Ünlü fotoğrafçı Oben Kural sınırları zorluyor 8

Oben KURAL kendini işte böyle tarif ediyor

27 eylül 1986 tarihinde Tekirdağ Saray’da dünyaya geldi.

Mutlu bir çocukluk yılları ile öğrenim hayatına doğduğu kasabada giriş yaptı. Hızlı, yapıcı, her çocuk kadar şımarık, çok çalışkan olmayan lakin başarılı olabilen yıllar ardından.

İlk öğretim bitmiş, orta öğretime geçmiştim. Sanırım orta öğretim yıllarımın nasıl geçeceği ilköğretim yıllarımdan belli idi.Orta öğretimini Tekirdağ / Çerkezköy – Tekirdağ Saray / Büyükyoncalı ve İstanbul Maltepe’de tamamlayabildim, diyeceksiniz ki lise dönemi nasıl olur da 3 farklı okul, yerde olur, demiştim sanırım biraz hızlı, şımarık ama o kadar da sevecen bir dönemim idi.

Okul bitince öğrenim biter sanıyordum; her gün öğrenmenin bu denli keyifli olduğunu “keşke” orta okul zamanında anlasaydım…Yüksek öğretim dönemim ise fotoğrafçılıkta zirve yaptığım zaman oldu; Tanıştığım birbirinden değerli hocalarım ile açtığımız sergiler ve sonrasında açtığım kişisel sergilerle Türkiye’nin pek çok ilinde fotoğraf severler ile buluşma imkanı buldum. Mesleğimin getirisi olan grafik tasarım ile fotoğrafçılığı algılamak zaman zaman kolayda olsa asıl tecrübeyi sokaklarda buldum. Yazılım uzmanlığı alanındaki çalışmalarım yanı sıra grafik tasarım, seo (arama motoru optimizasyonu), site optimizasyonu, eticaret yazılımı ve güvenliği, kurumsal kimlik çalışmaları ve son olarak fotoğrafçılık ile sektörde devam etmekteyim.

Oben KURAL objektifinden bir örnek…

Ünlü fotoğrafçı Oben Kural sınırları zorluyor 9
Ünlü fotoğrafçı Oben Kural sınırları zorluyor 10

K7 Medya

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid