Yüksek parlaklığa sahip profesyonel 4K ekranlar, her türlü ortam ışığında olağanüstü görüntüler sunuyor 1
9 / 100

SQ1H Serisi, yoğun güneş ışığı bulunan avlular ve lobiler gibi perakende satış, halka açık bilgi ilanı ve kurumsal ortamlar için ideal.

Teknoloji

Panasonic Mart 2021 tarihinde SQ1H Serisi olarak bilinen yeni ultra parlak 4K profesyonel ekranları piyasaya süreceğini duyurdu. Bu ekranlar 75 ve 86 IPS panel modelleri olmak üzere iki adet büyük formatlı, ince ve şık tasarımlı ekran boyutu sunuyor.
 
Göz alıcı bir 1500 cd/m ve 1200 cd/m parlaklığa sahip olan bu ekranlar, perakende mağaza vitrinleri veya yeni nesil akıllı perakende uygulamaları için uygun olmalarıyla öne çıkıyor. Ayrıca normal ekranların görülmesinin zor olduğu avlu ve lobiler gibi yoğun güneş ışığı alan kurumsal ortamlarda veya açık cam duvarlı toplantı odalarında kullanılabiliyorlar. Günün her saatinde yüksek performans sunması gereken profesyonel ekranlar söz konusu olduğunda düşük toplam sahip olma maliyeti, güç tüketimindeki verimliliği ve esnekliği sayesinde vazgeçilmez bir cihaz haline geliyor.
 
SQ1H Serisi, ışık koşullarına göre arka ışık seviyelerini otomatik olarak ayarlayan parlaklık sensörleriyle donatılıyor. Ayrıca yüksek, orta ve düşük olmak üzere üç ayar seçeneği sunuyor. Bu ekranlar aynı zamanda ürünün ömrünü uzatan ve arka ışık parlaklığını ayarlayabilen uzun yaşam moduna da sahip.
 
Panasonic, bu modun kullanılması sonucunda ekranın kullanım ömrünün 50.000’den 80.000 saate uzatılabileceğini öngörüyor. Bu ekranlar görüntüleme kalitesi, çok yönlülük ve işlevsellik açısından mümkün olan en iyi performansı sunmak için Panasonic’in mevcut SQ1 serisinin tüm üstün özelliklerini bir arada sunuyor.
 
Buna HDR ve BT.2020 emülasyonunun yanı sıra 12 segment renk yönetimi de dahil. Bu özellikler, yoldan geçenlerin dikkatini çekmek için en geniş kontrast yelpazesinde görsel olarak büyüleyici ve zengin renkli 4K görüntüler sunuyor. Birçok ekran ve bağlantı seçeneği, içeriklerin gelecekte de 4K USB medya oynatıcı işlevi ve PiP özelliği gibi çeşitli yöntemlerle hızlı ve kolay bir şekilde paylaşılmasını sağlıyor. Bu ekranlar, zeka ve birlikte çalışabilirlik sağlayan bir Intel SDM yuvası da içeriyor.
 
Böylece birbirinden farklı iş fonksiyonları için kullanılabiliyor. Dijital tabela için entegre bir PC, yayın ve etkinlikler için bir 12G-SDI terminal kartı ve PressIT adlı Panasonic’in yeni Kablosuz Sunum Sistemi ile birlikte kullanılabilen bir alıcı gibi örnekleri sıralamak mümkün.

K7 Medya

Haber hakkında hisseleriniz hangi emoji?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid